SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supkalk 4322086
nr 432 2086
Supkalk
Silver, ostämplat Norge, 1800-talets första hälft
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 9 oktober 2006
500 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver